AlergoTeva

desloratadyna 5 mg
10 tabletek powlekanych

Lek AlergoTeva 5 mg zawiera substancję czynną desloratadynę, która ma działanie przeciwhistaminowe. AlergoTeva jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Dostępne opakowania: seznámení s dívkou http://asso-lenfancedelart.com/?sakralnuy=fraisses-sites-de-rencontres&82b=db 10 tabletek powlekanych

Co to jest lek
AlergoTeva?

AlergoTeva łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych. Do objawów tych należą: kichanie, wodnista wydzielina lub swędzenie nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

W jakim celu się
go stosuje?

Produkt leczniczy AlergoTeva jest wskazany u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych w celu łagodzenia objawów związanych z:

  • alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa;
  • pokrzywką.

Jak stosować
lek AlergoTeva?

Wiek Ilość Częstotliwość
Dorośli i
młodzież
(w wieku 12
lat i więcej)
1
tabletka
raz na
dobę

Kiedy nie stosować
leku AlergoTeva?

Jeśli u pacjenta występuje:

  • nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, lub na loratadynę.

Podmiot
odpowiedzialny

Teva Pharmaceuticals
Polska Sp. z o.o.,
ul. Emilii Plater 53,
00-113 Warszawa