Infex zatoki

ibuprofen 200 mg
pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg
24 tabletki powlekane

Kiedy dokuczają Ci objawy przeziębienia i grypy takie jak: ból zatok, obrzęk i gorączka sięgnij po Infex Zatoki. Lek łagodzi objawy niedrożności nosa i objawy towarzyszące, czyli ból głowy i gorączkę. Zawarta w nim substancja czynna pseudoefedryna powoduje zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa.

Dostępne opakowania:

Lek Infex Zatoki zawiera substancję czynną ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), oraz pseudoefedrynę o działaniu obkurczającym błonę śluzową nosa. Ibuprofen zmniejsza ból i obrzęk i obniża wysoką temperaturę ciała. Pseudoefedryna działa na naczynia krwionośne w nosie w celu zmniejszenia przekrwienia błony śluzowej nosa.

Lek Infex Zatoki jest wskazany w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, gorączką i (lub) bólami w przebiegu przeziębienia lub grypy.
Lek Infex Zatoki jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku od 15 lat.
Lek złożony należy stosować tylko, jeśli u pacjenta występuje zatkany nos w połączeniu z bólem lub gorączką.

Wiek Ilość Częstość
Dorośli i młodzież w wieku do 15 lat 1 tabletka co 4-6 godzin, w razie potrzeby. W przypadku ciężkich objawów 2 tabletki co 6-8 godzin, w razie potrzeby.
Pobierz ulotkę
  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, pseudoefedrynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • u pacjentów w wieku poniżej 15 lat,
  • w czasie ciąży i karmienia piersią,
  • jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiły reakcje alergiczne (takie jak, świszczący oddech, zaostrzenie astmy, katar ze świądem, obrzęk twarzy lub pokrzywka) po przyjęciu aspiryny lub innego leku przeciwbólowego, przeciwgorączkowego lub przeciwzapalnego,
  • jeśli pacjent ma wrzody żołądka lub miał w przeszłości wrzody żołądka,
  • jeśli u pacjenta w przeszłości doszło do perforacji lub krwawień na skutek stosowania leków z grupy NLPZ,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca,
  • jeśli pacjent ma poważne problemy z sercem lub krążeniem (choroba serca, wysokie ciśnienie tętnicze krwi, dusznica bolesna, przyspieszone bicie serca), nadczynność tarczycy, cukrzycę, guz chromochłonny (nowotwór nadnercza),
  • jeśli pacjent przeszedł zawał mięśnia sercowego,
  • Krwotoczny udar mózgu lub inne krwawienia.
  • Niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego.
  • Udar w wywiadzie lub obecność czynników ryzyka wystąpienia udaru (ze względu na działanie pseudoefedryny).
  • Ryzyko jaskry z wąskim kątem przesączania.
  • Ryzyko zatrzymania moczu z powodu zaburzeń pęcherza moczowego i gruczołu krokowego
  • Napady padaczkowe w wywiadzie.
  • Rozsiany toczeń rumieniowaty.
  • Jednoczesne stosowanie innych leków obkurczających naczynia błony śluzowej stosowanych jako leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, doustnie lub donosowo (np. fenylopropanolamina, fenylefryna i efedryna), i metylofenidatu.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ lub aspiryny w dawce dobowej przekraczającej 75 mg, leków przeciwbólowych i selektywnych inhibitorów COX 2.
  • Jednoczesne lub wcześniejsze stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) w ciągu poprzednich 2 tygodni.

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.,
ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

BÓL TRAWIENIE UKŁAD KRĄŻENIA WITAMINY I MINERAŁY NADPOTLIWOŚĆ

Dlaczego warto zapytać w aptece o leki TEVA?

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.