Ibuprofen TEVA Max

ibuprofen (w postaci ibuprofenu z lizyną) 400 mg
20 tabletek powlekanych

Pomaga w zwalczaniu objawów bólu głowy, zęba, menstruacyjnych i ostrych bólów migrenowych. Szerokie spektrum działania leku, w tym także działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe sprawia, że jest potrzebny w każdej apteczce.

Dostępne opakowania:

Ibuprofen Teva to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy (niesteroidowy lek przeciwzapalny).

Wskazania do stosowania leku Ibuprofen TEVA Max
Ibuprofen Teva zalecany jest u dzieci o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów:

  • bólów łagodnych do umiarkowanych takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne;
  • ostrych migrenowych bólów głowy z aurą lub bez aury;
  • gorączki.
Wiek Ilość Częstość
20 kg do 29 kg
(dzieci: 6 do 9 lat)
1/2 tabletki

1 i 1/2 tabletki
dawka jednorazowa

maksymalna dawka dobowa
30 kg do 39 kg
(dzieci: 10 do 11 lat)
1/2 tabletki

2 tabletki
dawka jednorazowa

maksymalna dawka dobowa
≥ 40 kg
(młodzież od 12 lat oraz dorośli)
1/2 lub 1 tabletka

3 tabletki
dawka jednorazowa

maksymalna dawka dobowa
Pobierz ulotkę
  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • gdy u pacjenta występowały duszność, astma, katar, obrzęk lub pokrzywka po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ);
  • występowały przypadku niesprecyzowanego zaburzenia tworzenia krwi;
    jeśli u pacjenta występują bądź występowały nawracające wrzody przewodu pokarmowego/krwawienia (co najmniej 2 różne epizody rozpoznanych owrzodzeń lub krwawień);
  • gdy u pacjenta występowały w przeszłości krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego bądź perforacja wrzodów w związku z leczeniem NLPZ;
  • w przypadku krwawienia z naczyń mózgowych lub innego czynnego krwawienia;
  • gdy u pacjenta występowały ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek
  • gdy u pacjenta występowała ciężka niewydolność serca;
  • w przypadku silnego odwodnienia (spowodowanego wymiotami, biegunką lub niedostateczną podażą płynów);
  • w ostatnim trymestrze ciąży;
  • u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg lub w wieku poniżej 6 lat, ponieważ dawka leku jest nieodpowiednia ze względu na większą zawartość substancji czynnej.

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.,
ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

PRZEZIĘBIENIE, GRYPA I KASZEL TRAWIENIE UKŁAD KRĄŻENIA WITAMINY I MINERAŁY NADPOTLIWOŚĆ

Dlaczego warto zapytać w aptece o leki TEVA?

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.